Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

PIERWSZA WIGILIA SPOŁECZNOŚCI „PaT” W PRZYWIDZU

20 grudnia 2013 roku w budynku Zespołu Szkół w Przywidzu odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności PaT w Przywidzu. Dlaczego społeczności? Ponieważ były obecne osoby młode, które nie należą do grupy przywidzkiej, a bardzo chcą uczestniczyć i działać w profilaktycznym nurcie.  Spotkanie było połączone z PaTuliskiem w szkole pod opieką Pani Anny Samaruk i Pana Macieja Zimakowskiego.

Wigilia rozpoczęła się o godzinie 17:00. Przybyli zaproszeni goście - Pan Wójt Marek Zimakowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Feliks Mikulski, Pani Aleksandra Ciecholewska, która zajmuje się programem z ramienia Urzędu Gminy, w imieniu Pełnomocnika Wójta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Katarzyny Mytych przybyła członkini Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Iwetta Kruczkowska, oraz rodzice i reszta zaproszonych gości. Obecna była również Pani Dyrektor Danuta Krefft, która od samego rana wraz z PaTowiczami przygotowywała sale do popołudniowego spotkania.

Wigilię rozpoczęto przywitaniem gości przez Panią Dyrektor i Szymona Krzanowskiego. Później odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i spożycie przygotowanych potraw. Były śledzie, pyszny barszcz przygotowany przez szkolne kucharki i oczywiście wspólne rozmowy przy stole. Gdy goście opuścili grupę rozpoczęła się część nieoficjalna, czyli tańce, zabawy, hulanki. Wspólne szaleństwa nie odbyły się bez wygłupiaczka, beligijki, hymnu i tak w kółko przez caluśką noc. Kto zasnął został umalowany „za karę” i obudzony, bo przecież na PACIE się nie śpi.

Wraz z dniem wigilii z powodu nagłej rezygnacji Pani Aleksandry Gehrke przez członków grupy „PaT Przywidz”  został wybrany nowy koordynator – Pan Maciej Zimakowski.
Bardzo cieszymy z tego faktu, ponieważ Pan Maciej szybko załapał dobry kontakt z grupą i zaangażował się w nasze działania.

Wszyscy obecni PaTowicze bardzo miło wspominają tamten wspólnie spędzony czas i z niecierpliwością czekają na kolejne okazje do wspólnego nocowania. Kto wie może następnym razem odwiedzą nas przyjaciele z Pelplina i nie tylko.

Już teraz zapraszamy czytelników tekstu na nasz spektakl podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy 12 stycznia 2014r w Gminnym Ośrodku Kultury w Przywidzu.
 

Opracowanie:
Paulina Kruczkowska