Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

II Pomorski Przystanek PaT w Sztumie

W dniach 9-11 kwietnia 2015 r. uczniowie klas policyjnych I A i II A oraz PaTPORT Gimnazjum w Przywidzu wzięli udział w II Pomorskim Przystanku PaT w Sztumie.     
9 kwietnia 2015 r. ok. godz. 19.00 rozpoczęła się odprawa dla klas policyjnych, na której uczniowie otrzymali swoje zadania
10 kwietnia 2015 r. rankiem  klasy policyjne rozpoczęły warty tj. zabezpieczanie terenu imprezy, pilnowanie porządku. Klasy policyjne zabezpieczały także przejście wszystkich uczestników Przystanku z Gimnazjum nr 1 do Centrum Kultury i Sztuki w Sztumie, gdzie odbywał się Teatr Nocą.
         Uczniowie PaTPORTU  brali udział w warsztatach: praca z aktorem, hip – hop oraz Street– Art. Ich zadaniem było samodzielne przygotowanie programu artystycznego, który został zaprezentowany podczas Uroczystej Gali II Pomorskiego Przystanku dn. 11 kwietnia 2015 r.
         Dnia 11 kwietnia 2015 r. dla klas policyjnych był dalszym ciągiem służby. Przed nimi stało duże wyzwanie – czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników Przystanku podczas PaTosfery, czyli przejścia wszystkich grup warsztatowych ulicami Sztumu w celu pokazania wartości jaką jest MODA NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ. PaTosfera to wielka parada, której towarzyszyła Orkiestra ze Sztumskiego Centrum Kultury, okrzyki radości, taniec z flagami PaTu.
         Insp.Grzegorz Jach– twórca programu PaT na rynku w Sztumie serdecznie podziękował klasom policyjnym za pełnienie służby na rzecz innych osób.
         O godz. 16.00 odbyła się uroczysta Gala kończąca II Pomorski Przystanek PaT na Pomorzu. W Gali brały udział wszystkie grupy warsztatowe, które prezentowały efekt swojej dwudniowej pracy. Podczas Gali nastąpiło także uroczyste wręczenie certyfikatu grupie PaTPORT w Przywidzu oraz przedstawienie kapitana PaTPORT w Przywidzu – Dawida Kolbusza.
         Końcowi przystanku towarzyszyły liczne pożegnania i chęć ponownego spotkania, już wkrótce na X Ogólnopolskim Przystanku PaT na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 23-24 czerwca 2015 r.

Ekspert PaT- Aleksandra Gehrke