Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Nowa normalność – stopniowe znoszenie ograniczeń

 

Dnia 16.04.2020r. polski Rząd na kolejnej konferencji poświęconej koronawiursowi poinformował o tzw." Nowej normalności", czyli stopniowym znoszeniu ograniczeń. 
"Proces ten będzie podzielony na etapy, tak aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Zależy nam aby Polacy rozsądnie korzystali z nowych przepisów."

Znoszenie restrykcji odbywać się będzie w 4 etapach. Pierwszy obowiązywać będzie od poniedziałku 20 kwietnia.

Decyzja o przechodzeniu do kolejnych 3 etapów uzależniona jest od dynamiki nowych zachorowań, dlatego ustalana będzie na bieżąco.

To od nas i naszego odpowiedzialnego postępowania zależą daty wejścia w życie kolejnych etapów!

Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo : 
https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapy

Jednocześnie zachęcamy do czerpania informacji na temat koronawirusa ze sprawdzonych źródeł.

PIERWSZY ETAP – OD 20 KWIETNIA 2020

Działalność gospodarcza

  • Do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m2 wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4.
  • w sklepach o powierzchni większej niż 100 m2 na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni

 

Życie społeczne

  • Przemieszczanie w celach rekreacyjnych

Umożliwimy również przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Co to oznacza? Od 20 kwietnia będziesz mógł wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy Twoja kondycja psychiczna.

Pamiętaj jednak, że przebywać na zewnątrz możesz tylko pod warunkiem zachowania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy!
Uwaga! Place zabaw nadal pozostają zamknięte!

 

  • Kult religijny – 1 osoba na 15 m2

Liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

  • Osoby powyżej 13. roku życia na ulicy bez opieki dorosłego. Starsza młodzież, która ukończyła 13. rok życia będzie mogła przemieszczać się bez opieki osoby dorosłej. Będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.