Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

„Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje gminne

Dnia 09.03.2020r. w Gminie Przywidz miały miejsce eliminacje gminne w konkursie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. 
Konkurs został zorganizowany przez  Zarząd Gminny OSP Przywidz, a objęty patronatem przez Wójta Gminy Przywidz Marka Zimakowskiego, który zasponsorował nagrody dla pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii.
W realizację konkursu zaangażowane były druhny z OSP Przywidz oraz Pracownicy GOK-u.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Dzieci w ramach konkursu odpowiadały na kilkadziesiąt pytań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Pytania do łatwych nie należały, dlatego dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Młodzież, która zajęła pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych reprezentować będzie Gminę Przywidz na etapie powiatowym, który odbędzie się już 03.04.2020 w Komendzie Powiatowej PSP w Pruszczu Gdańskim.
Będą to: Ewelina Pawelska( Szkoła Podstawowa w Przywidzu) , Kacper Mrozewski ( Szkoła Podstawowa w Trzepowie) oraz Klaudia Deja ( VII LO w Gdańsku)
Trzymamy kciuki za naszych Uczniów! 