Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Tu mieszkam, tu płacę podatek dochodowy

Szanowni Mieszkańcy Gminy,

W Gminie Przywidz na stałe jest zameldowanych na koniec grudnia 2019r., ponad 5728 osób. Jednakże szacujemy, że liczba faktycznych mieszkańców gminy jest znacznie większa. Niestety, podatki tych osób często zasilają budżety innych miast i gmin.

W przypadku miesięcznych zarobków w wysokości 2 000 zł daje to kwotę nieco ponad 63 zł na miesiąc i prawie 756 zł rocznie. W skali całej gminy są to ogromne pieniądze głównie na inwestycje, które podniosą komfort życia nam wszystkim. Dzięki nim możemy też finansować budowę nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych, remontować nasze szkoły i przedszkola, czy wspierać działalność kulturalną i sportową.

Każdy, kto składając swoje roczne rozliczenie PIT jako miejsce zamieszkania wskaże Gminę Przywidz, będzie miał udział w jej rozwoju i wpływania na te decyzje. Wystarczy tylko zaktualizować swój adres zamieszkania w zeznaniu rocznym. Jeśli ktoś jednak nie zdąży zmienić danych adresowych w zeznaniu rocznym, może to zrobić w formularzu ZAP-3 (to nowy formularz, który od 1 stycznia 2012 zastąpił formularz aktualizacyjny NIP-3).

Jeżeli Gmina Przywidz jest miejscem,  w którym mieszkacie i gdzie chcecie żyć bardziej komfortowo oraz bezpiecznie to okazja, żeby pomóc  w rozwoju Naszej Małej Ojczyzny: 38,08 % bowiem z każdego PIT-u trafia do budżetu gminy, w której mieszka podatnik.

Zgłoszenie aktualizacyjne nie podlega opłacie skarbowej i należy je złożyć  po zmianie danych osobowych, np. miejsca zamieszkania, we właściwym urzędzie skarbowym.

Formularz można m.in. przekazać osobiście lub wysłać pocztą.
 

 Twój podatek wróci do Ciebie!

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Przywidz

Marek Zimakowski