Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

III miejsce dziewcząt ze szkoły podstawowej w Przywidzu w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w dwa ognie

Szkoła Podstawowa nr 27 w Gdańsku była organizatorem finału Wojewódzkiego w dwa ognie usportowione dziewcząt, z rocznika 2009 i młodsze. Do tego etapu zakwalifikowały się również nasze dziewczęta z SP Przywidz, które zwyciężyły wcześniej półfinał wojewódzki w Czersku. W finale wojewódzkim w Gdańsku w dniu 18 lutego 2020 roku wzięło udział sześć najlepszych zespołów, które zwyciężyły swoje półfinały wojewódzkie. Nasze dziewczęta trafiły do Grupy A z uczennicami SP Czarne oraz z SP nr 8 Tczew. W meczu z SP Czarne nasze dziewczęta od początku zdominowały swoje przeciwniczki pokonując je 22:13. W kolejnym meczu z Tczewem źle rozpoczęliśmy spotkanie gdyż przegrywaliśmy już 0:4. Jednak po chwili złapaliśmy odpowiedni rytm gry i zaczęliśmy skracać dystans do rywalek, schodząc na przerwę przy wyniku 12:13. Początek drugiej odsłony to punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć przeciwnikowi na więcej niż dwa punkty. Jednak końcówka meczu należała już do nas. Dziewczynki zaczęły pewnie chwytać piłkę i bardzo precyzyjnie trafiały Tczewianki, pokonując je ostatecznie 20:15. Tym samym dziewczęta naszej SP i UKS Zawisza Przywidz zajęły I miejsce w swojej grupie i spokojnie czekały na swojego przeciwnika półfinałowego z grupy B. Ponieważ w grupie B zwyciężyła SP nr 27 z Gdańska, a II miejsce zajęła SP nr 1 Sierakowice, w drodze do wielkiego finału przyszło nam rywalizować z teoretycznie łatwiejszym rywalem z Sierakowic. Ten mecz od początku był bardzo wyrównany i emocjonujący. Żadna z drużyn nie była w stanie wyraźnie odskoczyć od przeciwniczek na kilkupunktową przewagę.

 

Nasze dziewczęta w tym meczu nie potrafiły wejść na swój właściwy poziom gry. Ciężko było zdobywać punkty z ruchliwymi zawodniczkami z Sierakowic, a jednocześnie kilka razy straciliśmy punkty w prostych do rozwiązania sytuacjach. Ten mecz przegraliśmy zaledwie jednym punktem 20:21. I właśnie o tyle blisko byliśmy prawdopodobnie od zdobycia złotych medali, ponieważ zespół z Sierakowic później zwyciężył w finale, wygrywając znowu jednym punktem z Tczewem, którego wcześniej w grupie nasze pokonały 20:15. My musieliśmy zadowolić się grą o III miejsce z gospodyniami dzisiejszych zawodów SP nr 27 z Gdańska. Ten mecz tylko w początkowym fragmencie był wyrównany. Potem nasze odskoczyły jeszcze w pierwszej połowie na 4 punkty przewagi i nie roztrwoniły już tego dorobku do końca meczu, wygrywają ostatecznie 21:15. Euforii i szczęścia po ostatnim gwizdku nie było końca. Dziewczynki skakały i tańczyły rozpromienione z radości. Ten wynik jest oczywiście ogromnym sukcesem dla naszej szkoły i klubu. A biorąc pod uwagę to, że do najcenniejszego trofeum w tych zawodach zabrakło zaledwie jednego punktu, możemy śmiało mówić o wielkim dniu w historii naszej szkoły w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w grach zespołowych. Uzupełniając wyniki zawodów na piątej pozycji rywalizację zakończyły uczennice z SP Czarne, natomiast szóste miejsce osiągnęły zawodniczki z SP nr 6 Kwidzyn. Brawo nasze dziewczęta!
Nasze brązowe medalistki Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w dwa ognie usportowione wystąpiły w składzie: Z. Ropela, E. Łęgowska, W. Lellek, K. Potrac, A. Jakowska, E. Gańska, N. Trzebiatowska, C. Pozden, H. Paczuła, N. Pożoga.

Trenerzy drużyny : Joanna Żabińska i Zbigniew Jakusz- Gostomski

 

 Relacja : Zbigniew Jakusz- Gostomski